Popis lekcí jógy, které vedu

Hathajóga

joga-ve-mesteje někdy označována jako „klasická jóga“. Vyznačuje se pomalými pohyby, plynulostí a výdrží v pozicích v souladu s dechem. Lekce začíná úvodní relaxací, následují zahřívací, průpravná a spinální cvičení. Součástí bývá i pozdrav slunci. Následuje praxe ásan s důrazem na správné a bezpečné provedení, s delší výdrží v pozicích. Mezi ásany je zařazena krátká relaxace k procítění a zvýšení účinků jednotlivých pozic. Závěr lekce patří relaxaci a postupnému uvolnění celého těla. Může být doplněn o pránájámu (dechové techniky) a meditaci. Cvičení hathajógy je vhodné pro všechny bez ohledu na věk, fyzickou zdatnost či jógovou pokročilost.

Jin jóga

Je pasivní formou jógy, je specifická dlouhými výdržemi v pozicích (2-20 min). Při lekci jin jógy uvádíme své tělo do tichosti, klidu a jemnosti. Do pozic vstupujeme přirozeně, bez úsilí a pak za pomoci gravitace necháváme tělo, aby dosáhlo hranice protažení, která je příjemná, respektujeme přitom vlastní možnosti. Cílem je v pozici úplně uvolnit svaly - jangové tkáně a aktivovat pojivové tkáně – jinové části: šlachy, vazy, povrchové obaly svalů – fascie a podpořit tak jejich vyživení. Posílený jin v našem těle pak pozitivně ovlivňuje jang. Jin jóga je ovlivněná taoistickým učením, pracuje s energetickými dráhami v těle, tzv. meridiány, které ovlivňují naše vnitřní orgány a energie v nich uložené. Naše emoce ať kladné či záporné, které nás v životě provází, kvalitu této energie v orgánech zrcadlí a tím ovlivňují i náš zdravotní stav.
Cvičení jin jógy je vhodné pro všechny, ať už jste aktivní sportovec nebo máte sedavé zaměstnání. Vhodně se doplňuje s dynamickými styly jógy.
Vzhledem k tomu, že tempo celé lekce je velmi klidné a pozvolné, v pozicích setrváváme dlouho, doporučuji si připravit na lekci teplejší oblečení.

Vitální jóga

Tato lekce jógy je určena ženám všech věkových kategorií k podpoření vitality, rovnováhy a svěžesti. Do lekce jsou zařazeny harmonizační cvičení, dechové techniky a pozice, které příznivě ovlivňují hormonální systém organismu ženy, podporují látkovou výměnu, proudění lymfy a energie v těle. Vitální jóga zlepšuje kondici, harmonizuje, pozitivně ovlivňuje psychiku a celkovou rovnováhu organismu. Vitální jóga není vhodná pro těhotné ženy!

Jóga pro zdravá záda a pevný střed

meditace

Tato lekce v sobě kombinuje jógové pozice s fyzioterapeutickými prvky. Lekce je zaměřená na uvolnění i protažení svalů trupu, posílení svalů hlubokého stabilizačního systému. Správným zapojením břišních svalů ulevíme našim zádům. Důraz je kladen na nácvik správného dýchání a aktivaci pánevního dna.
Lekce je vhodná pro všechny bez ohledu na věk, fyzickou zdatnost i jógovou pokročilost.

Osobní lekce jógy

Jsou určené všem, kterým nevyhovují skupinové hodiny. Lekce je vedena podle zájmu a individuálních potřeb klienta, je zde velký prostor na nácvik správného provedení jógových pozic, relaxačních i dechových technik. Z uvedených důvodů jsou lekce také vhodné pro všechny, kteří chtějí s jógou teprve začít. Při individuální lekci se vyvarují možných chyb a rychleji pochopí principy jógy. Hodina může proběhnout ve stylu:
-hathajóga, jin jóga, vitální jóga, jóga pro zdravá záda
Lekce probíhá v zázemí vašeho domova. Je určena pro maximálně 2 cvičící osoby.
Úvodní hodina je zdarma.
Minimální počet zakoupených lekcí je 5, cena jedné lekce 400,- Kč.